Hakan GÜMÜŞ

Hakan GÜMÜŞ

Biyografisi

Hakan GÜMÜŞ 1968 yılında babamın polis olması nedeniyle (Divriği’de vazifeliydi) Divriği’de doğdum. Aslen Artvin Şavşat’lıyım. istanbul’a çok küçük yaşlarda geldim. Yani otuz yıldır istanbulluyum.

Bu işe 1980’de başladım. Asıl başlamamdaki neden çok zayıf ve narin bir çocuktum. Amacım güçlü ve atletik bir yapıya sahip olmaktı. Özellikle kollarımın büyümesi için bu spor bana çok cazip geldi. Body’i tanımamdaki en önemli isim Ahmet Enünlü’dür. Onun gazetelerdeki resimlerini toplayıp bir kolleksiyon haline getirirdim.

Herşeyden önce simetrik bir fiziğe sahip olmak için yoğun bir çalışma temposuna girilir. Bu arada kontrollü hacim kazanmak için ölçü kazandıcı antrenmanlar yapılır. Bunlar ağır kilolarla, az tekrarlı setlerdir. Yani Bulk çalışmalarda denilir. Vücut iyi bir ölçüye ulaştıktan sonra yarışma öncesine 4 ila 6 ay kala diyete başlanılır ve Bulk çalışmasının tam aksine hafif kilolarla çok tekrarlarla deri altındaki yağ en aza indirilir.

Bu arada yağdan, şekerden, tuzdan uzak bir beslenme programına girilir. Bu şekilde hedefe adım adım ulaşılır. Şu an bu spor he geçen gün daha bir popüler duruma gelmekte. Artık herkes body sporu sağlık, zindelik, kondüsyon verdiğini kabul etmiş durumda. Bu müsabakalardaki kalabalık izleyici kitlesinden de ne kadar ilgi görüldüğü aşikârdır.

Katkı maddeleri yani Aminoasitier, protein ve vitaminler vücut için çok gerekli olan extra gıdalardır. Bunları almaktaki amaç antrenman sonrası yıpranan kasları onarmak ve geliştirmektedir ve kesinlikle vücuda yan etkileri yoktur. Bu sporu yapan her sporcu gibi bende bu ürünlerden kullanıyorum. Antrenman ve diyet programına göre, süper amino likid, multi amino, süper formula 100, creatine ve fıt aktiv gibi sağlıklı sporcu gıda ürünlerini kullanıyorum.

“Bu sporu çok seviyorum. Gücümün yettiğince ileriye kadar yapmak istiyorum. Amacıma ulaşmak için disiplinli ve çok çalışmam gerektiğine inanıyorum. Hedefime ulaşmam için başarılı antrenmanlar yapmam gerekiyor.”– HAKAN GÜMÜŞ

Dereceleri

Yıl Federasyon Şampiyona Siklet Derecesi
         
         
         
         
         

Fotoğraf Galerisi

error: Content is protected !!