Erkal OZAĞI

Erkal OZAĞI

Biyografisi

Erkal OZAĞI

1973 Sivas doğumlu olan sporcu, doğma büyüme İstanbul Kadıköy'de ikamet etmektedir.

Şu an 2 seneyi aşkın Tan Club'de fitness Koordinatörlüğü yapmaktayım. Spora orta okul çağlarında başladım,birçok spor dalıyla ilgilendim,bunlardan biride vücut geliştirme idi.zamanla vücut geliştirme sporuna daha fazla mesai harcamaya başladım.ve bu sporun gerçekten,çok iyi beslenme, öz veri, sabır, azim, zaman, ve maddiyat gerektirdiğini fark ettim,başlarda hobi olarak yaparken, zamanla dahada içine girerek ve bu sporda gerçekten çok bilgili bir şahısın yanında vücut geliştirmenin inceliklerini öğrenerek, kendimi geliştirerek ve eğitim vererek devam ettim.

İlk yarışmam 2003 Antalya Türkiye şampiyonasında, 70 kg'da Türkiye şampiyonu oldum, 2004 Trabzon ve 2005 Adana 75kg'da Türkiye şampiyonu oldum, bu dönemde Türkiye vücut geliştirme federasyonu ceza aldığından dolayı 2 sene faaliyetde bulunamadı. 2006 Nutrimax suplement firmasının İstanbul bostancı Greenpark otelde düzenlediği özel yarışmada 80kg'da şampiyon oldum. 2007 İstanbul ckm (Caddebostan kültür merkezinde) Nutrimax Cup özel yarışmada, Türkiye`nin önde gelen yurt dışında derece yapmış biri Avrupa Şampiyonu olmuş diğeri gençler dünya 2. si olmuş ve Türkiye şampiyonlukları olan diğer yarışmacılarında katıldığı yarışmada, 80kg şampiyonu ve overall (Tüm Sikletler Şampiyonu) oldum.her geçen sene başarı çitam yükselmesiyle, zorluklarda yükseliyordu hazırlık dönemi, daha fazla mesai, daha fazla maddi gider vs. nihayetinde bir kaç şahsın ve tan club'ün yardımıyla, 07.06.2008 İnternational NAC Championships in Greece in Atina’da 25 ülkeden 180 atletin katıldığı, dünya şampiyonasına hazırlandım.

-172cm'de Dünya Şampiyonu ve Overall (tüm kategoriler şampiyonu) oldum Türkiye`nin adını bir çok ülkede duyurdum ama malesef tüm çabalarıma rağmen Türkiye'me duyuramadım ve şimdi Almanya Hamburg’da 27 kasımda yapılacak olan Mr. Üniverse şampiyonasına hazırlanıyorum..

– ERKAL OZAĞI

Dereceleri

Yıl Federasyon Şampiyona Siklet Derecesi
2003 TVGF Türkiye Vücut geliştirme Şampiyonası 70 Kg 1
2004 TVGF Türkiye Vücut geliştirme Şampiyonası 75 Kg 1
2005 TVGF Türkiye Vücut geliştirme Şampiyonası 75 Kg 1
2008 NAC International World Championship    1
2008 NAC International World Championship  ( OVERALL ) 1

Fotoğraf Galerisi

error: Content is protected !!