22-26-mart-2019-turkiye-vucut-gelistirme-ve-fitness-sampiyonasi-avrupa-sampiyonasi-milli-takim-secmeleri

22-26 Mart 2019 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Avrupa Milli Takım Seçmeleri Sonuçları

22-26 MART 2019 ANFAŞ ANTALYA MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YARIŞMA SONUÇLARI
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 40-44 YAS  -70KG
1 İSMAİL DİKMEN İZMİR STAR VG SKD. 14
2 HALUK YİĞİT ANTALYA ANTALYA GENÇLİK SKD 12
3 YASİN ACAR İSTANBUL ECE SKD. 16
4 İLYAS TACİN İSTANBUL ECE SKD. 15
5 SAVAŞ CANBAZ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD 10
6 GÜLTEKİN GÜLEÇ TOKAT ORÇEVSPOR GSKD. 13
7 ÜNAL AYDIN ANKARA YENİSOY VG. SKD. 11
8 ABDURRAHMAN ALPARSLAN AĞRI AĞRI SKD 17
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 40-44 YAS  80KG
1 VOLKAN ZÜLALOĞLU IĞDIR IĞDIR AKADEMİ SKD 19
2 CİHAN SÜERMEN ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 18
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 40-44 YAS  +80KG
1 SÜLEYMAN CANDAN KONYA BÜYÜK ŞEHİR SKD. 22
2 RİFAT RAHMİ SİPAHİOĞLU BATMAN BATMAN G SKD. 23
3 ZEKİ BALTA İSTANBUL MURAT BOYRAZ U BG SKD 20
4 ERCAN ŞENGEL MERSİN MERSİN ÖZEL SKD 21
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 45-49 YAS -70KG
1 HÜSEYİN PİŞKEN ORDU ÜNYE DÖVÜŞ SKD. 28
2 HİCRİ SEVİM İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD 25
3 MAHMUT KEKLİK İZMİR STAR VG SKD. 27
4 ERKAN DAĞ ADANA ATLETİK KLAS SKD 26
5 HASAN BİRTÜRK AY MERSİN MERSİN ÖZEL SKD 24
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 45-49 YAS  80KG
1 GÖKHAN AKÇELİK ADANA ATLETİK CONAN SKD 29
2 YAKUP GÜNER ERZİNCAN ERZİNCAN G SKD 31
3 ABDURRAHMAN ÇELEN ERZİNCAN ERZİNCAN G SKD 30
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 45-49 YAŞ +80KG
1 ERSOY AYÇELİK TOKAT ORÇEVSPOR GSKD. 32
2 OĞUZ AYDEMİR İZMİR İZMİR SAĞ. YAŞ. SKD. 33
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER 50-54 YAS AÇIK SİKLET
1 ÜNSAL HEPBİLDİKLER İZMİR NEVA GENÇLİK SKD. 36
2 HACI MURAT KOLUKIRIK YALOVA REFLEKS SKD. 38
3 FEYZULLAH ERBİL SARIÇOBAN TOKAT TOKAT G SKD. 35
4 SEBATTİN DEMİR İSTANBUL PENDİK GÜZELYALI SKD. 34
VÜCUT GELİŞTİRME MASTER ERKEKLER +55 YAŞ AÇIK SİKLET
1 MUTLU BAKIRTAŞ TOKAT ORÇEVSPOR GSKD. 42
2 CAN UZLAR ANTALYA ÖZMEK ASİL D. SKD. 41
3 AHMET ÖZAKIN İSTANBUL BEYKOZ FİTNESS SKD 39
4 MEHMET DİDİN İSTANBUL ÖZLEM SKD 43
5 MEHMET ALİ AĞAR ANTALYA ANTALYA GENÇLİK SKD 40
6 RECEP YÜKSEKER İSTANBUL PENDİK GÜZELYALI SKD. 44
MASTER ERKEK KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME 40-44 YAŞ AÇIK SİKLET
1 ÜMİT IŞIK İSTANBUL ÇEKMEKÖY KARATECİLER SKD 46
2 BAHATTİN ÖZÇELİK ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 48
3 SERDAR DİRİK YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 45
4 ATAKAN TANRITANI İSTANBUL GAZİOSMAN PAŞA 47
MASTER ERKEK KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME 45-49 YAŞ AÇIK SİKLET
1 OKAN KORKUT YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 49
2 ŞÜKRÜ İHSAN AYDIN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 52
3 HAKAN GÖKBURUN İSTANBUL İSTANBUL İLK ADIM SKD. 51
4 HAKAN ZENGİN MERSİN VEM SKD. 54
5 SERDAR KİRİŞÇİOĞLU İSTANBUL HAKAN GÜMÜŞ SKD. 53
6 AYDIN KAÇAR İZMİR TORBALI BELEDİYESİ GSKD 50
MASTER ERKEK KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME +50 YAŞ AÇIK SİKLET
1 İBRAHİM AKIN CUMALI MALATYA ZİRVE SKD 56
2 VEDAT SEYHAN YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 55
3 FİKRİ SEYDİALİOĞLU YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 58
4 OZAN DİKİCİ İZMİR TORBALI BELEDİYESİ GSKD 59
5 ORAL ÖZKAYA HATAY ATLETİK G SKD. 57
GENÇ ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME AÇIK SİKLET
1 OSMAN FINDIK ANKARA TUNCAL G. SKD. 71
2 KUTAY GİRGİN YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 61
3 UMUT YAVUZ MERSİN VÜCUT EĞİTİM SKD 66
4 TUGAY HÜSEYİN BAŞAR İZMİR TORBALI BELEDİYESİ GSKD 64
5 YAKUP KÖSEOĞLU ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD 63
6 ÖMER CİRİTCİ YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 67
7 KEREM SADEDİLCİ İSTANBUL MURAT BOYRAK U. SKD. 74
8 CEVAHİR BİLOĞLU ANTALYA ÖZMEK ASİL SKD. 70
9 ÖMER FARUK BAYRAK SİNOP SİNOP DEMİR ADAMLAR SKD 72
10 RECEP DUDAK DÜZCE ÖZEL DÜZCE SKD 73
11 BURAK YILMAZ İSTANBUL ÇEKMEKÖY KARATECİLER SKD 60
12 MEHMET YÜKSEL İSTANBUL MURAT BOYRAK U. SKD. 68
13 ALİ ÇAĞRI BAĞDATLI İZMİR ERSOY SKD. 75
14 KAAN KADİR AZĞAR İSTANBUL GÜLEREN BOKS SKD 69
15 ARDA BERÇ DALICI YALOVA REFLEKS FİTNESS SKD 62
MASTER BAYANLAR BODY FITNESS +35 YAŞ AÇIK
1 ASLI ORBAY ÖZKUL ANKARA YENİ BAŞKENT SKD 76
2 SERAP MEHTAP TANAN İZMİR SPOR ETKİNLİKLERİ SKD 77
3 DİLEK YAŞAR YALOVA REFLEX 79
4 FATMA TAKAK ADANA MAGİC LİFE SKD 78
MASTER BAYANLAR FİZİK +35 Yaş
1 ŞİRİN ÖZDEN İZMİR STAR VG SKD 80
2 PERİHAN AKÇAY GAZİANTEP GAZİANTEP AKSİYON SKD 81
MASTER ERKEKLER FİZİK 40-44 YAŞ AÇIK SİKLET
1 TAYFUN GÜNGÖR İZMİR ERSOY V. GSKD 86
2 CAN ALPASLAN PALA YALOVA REFLEKS SKD. 94
3 FUAT DİNÇ MERSİN TİTANYUM SKD. 89
4 SELAHATTİN KARAKUŞ ANTALYA ARENA SKD. 93
5 MUHSİN ERDOĞAN ELKUT KIRKLARELİ KIRKLARELİ G SKD 85
6 BOĞAÇ DOĞADAN MERSİN VEM SKD 96
7 TOLGA ALTUĞ ANTALYA ÖZMEK ASİL D SKD. 83
8 TURGUT ERDEM İNOKAR İSTANBUL GÜNAÇTI BİLEK SKD 95
9 ŞİNASİ CANAL İSTANBUL GÜNAÇTI BİLEK SKD 92
10 KASIM YİĞİT İSTANBUL KULÜP GENCAY SKD 99
11 SERTAÇ GÜNAY İZMİR TORBALI BEL. SKD. 88
12 SONER UZUN İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 100
13 ERKAN ERGİN ADANA NATURAL FORM SKD 82
14 MAHMUT USLUADAM İZMİR ERSOY V. GSKD 87
15 ORKUN TEKGÜL NEVŞEHİR GENÇLİK HİZ. SKD 91
MASTER ERKEK FİZİK +45 YAŞ AÇIK SİKLET
1 YENER MERAL İZMİR İZMİR SAĞ. YAŞ. SKD 113
2 ERKAN MECİT YALOVA REFLEKS SKD. 112
3 OĞUZ AYTULUK İZMİR TORBALI BEL. SKD. 104
4 SUAT TÜRKYILMAZ ANTALYA ARENA SKD. 110
5 ŞAHİN BOLCAN İZMİR TORBALI BEL. SKD. 107
6 HİKMET DOĞAN YALOVA REFLEKS SKD. 103
7 MEHMET SACİT ŞEFKATLIOĞLU BURSA KOĞUKÇINAR G SKD. 111
8 KAMİL AKIN AKINCIER YALOVA REFLEKS SKD. 108
9 MURAT ÖZDEMİR İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD. 105
10 ERCAN ÖZAKIN YALOVA REFLEKS SKD. 101
11 VOLKAN ÜSTE ADANA NATURAL FORM SKD 102
12 SAADETTİN ÇEŞMECİ TRABZON TRABZON AMATÖR SKD. 109
13 NİYAZİ SELÇUK FERTEKLİGİL İSTANBUL ECE SKD 106
MASTER BAYANLAR BİKİNİ FITNESS AÇIK SİKLET
1 SERAP GEREZ İZMİR TORBALI BEL SKD. 114
2 EMİNE BURCU İSTANBUL ŞİLE YABANCI SKD 115
3 YELDA İNCİ ARSLAN İZMİR TORBALI BEL SKD. 117
4 BİLLUR MELTEM BÖLÜKBAŞI YALOVA REFLEKS SKD 116
BÜYÜK BAYANLAR FITNESS AÇIK SİKLET
1 SİNEM KOROÇ İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 118
ERKEKLER FITNESS AÇIK SİKLET
1 ŞAKİR YALIN ANTALYA 07 ARENA SKD 120
2 MEHMET FATİH ÇAKMAK ANTALYA ARENA SKD 121
3 BAHATTİN AKAN MERSİN VEM SKD 119
GENÇ ERKEKLER FİZİK -174 CM
1 ENES BİLAL SİNECEK YALOVA REFLEX 157
2 BEKİR TON İSTANBUL MURAT BOYRAZ SK 142
3 EMRULLAH ÖNDER İSTANBUL GOP SKD 144
4 TOLGA KOŞTAN ANKARA TUNCEL SKD 123
5 MUHAMMET İBRAHİM YILDIRIM MERSİN VEM SKD 156
6 SAMET ERTAN ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD 153
7 MÜCAHİT ER İSTANBUL GOP SKD 127
8 ATACAN ÖZDEMİR YALOVA REFLEX 164
9 FURKAN HATİPOĞLU ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD 125
10 ONUR YILDIZ GAZİANTEP AS SKD 137
11 NECMETTİN YILDIZ ADANA BEST FORM SKD 143
12 HARUN AYDEMİR ORDU ÖMÜR SKD 160
13 EMİN TRABZON TRABZON TRABZON GENÇLİK SKD 158
14 İBRAHİM AKÇAY HATAY AZAZLIOĞLU SKD 131
15 HALİL CAN DALGIÇ MALATYA ZİRVE SKD 135
GENÇ ERKEKLER FİZİK -178 CM
1 YUSUFCAN ŞENGÜL ANKARA EĞİTİM SPOR YAŞAM KD 168
2 NEDİM ÇOLAK MERSİN VÜCUT EĞİTİM SKD 186
3 BATUHAN TÜRE İSTANBUL GOP SKD 183
4 EMRE SONER KIRKLARELİ KIRKLARELİ GSKD 185
5 BİRKAN KIRTIL ANKARA YENİ BAŞKENT SKD 176
6 YUSUFCAN BOĞA ADANA GOLDEN LİFE SKD 174
7 ÖMER FARUK ERKAN ESKİŞEHİR LİDER SKD 169
8 MERT SOYAK İSTANBUL GOP SKD 188
9 MUHAMMED UĞUR İNCE İZMİR ERSOY SKD 181
10 RECEP ŞİMŞEK TRABZON AYYILDIZ SKD 171
11 OĞUZHAN KASIM YALOVA REFLEX 177
12 SEZER İSMAİL AKYOL YALOVA REFLEX 179
13 YUSUF ORHUN AYÇİÇEK BURSA NORTH POLE SKD 173
14 VEDAT ÖZKAYA İSTANBUL SEDAT BEKDEMİR SKD 166
15 ÖMER FARUK GÜN İSTANBUL MURAT BOYRAZ SK 187
GENÇ ERKEKLER FİZİK +178 CM
1 MUHAMMED CAN TOPRAK YALOVA REFLEX 189
2 SALİH ŞENER MERSİN VEM SKD 204
3 BARIŞ BAŞALAN YALOVA REFLEX 191
4 İLKER YÜKSEL İSTANBUL GOP SKD 214
5 BATUHAN BATU İSTANBUL PENDİK GÜZELYALI SKD 216
6 NEVZAT USLU İZMİR ERSOY SKD 192
7 DENİZ BERK ATAŞ İZMİR ERSOY SKD 197
8 GÖKHAN KURTULUŞ İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 220
9 RECEP YÜKSEL KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN SKD 219
10 ÖMER FARUK ALTUNTAŞ ARTVİN ARTVİN GENÇLİK SKD 213
11 BURAK ÜNSAL İZMİR ERSOY SKD 199
12 ABDURRAHMAN KULOĞLU TRABZON AYYILDIZ SKD 195
13 SELÇUK KARABOA İSTANBUL GÜNAÇTI SKD 211
14 DOĞUKAN ALİBEYOĞULLA İSTANBUL ECE SKD 201
15 ABDULLAH PEKER ANKARA YENİ BAŞKENT SKD 202
GENÇ ERKEKLER FİZİK OVERALL
1 MUHAMMED CAN TOPRAK YALOVA REFLEX 189
2 ENES BİLAL SİNECEK YALOVA REFLEX 157
3 YUSUFCAN ŞENGÜL ANKARA EĞİTİM SPOR YAŞAM KD 168
ERKEKLER ENGELLİ VÜCUT GELİŞTİRME AÇIK
1 MUHAMMET ALİ BULGAY YALOVA REFLEX SKD 246
2 CEYHUN AĞBAL SİVAS SİVAS DİRİLİŞ SKD 243
3 ÖMER ÇEÇEN AĞRI AĞRI GENÇLİK SKD 245
4 SAİD ABDULKERİM YORĞUN AĞRI AĞRI GENÇLİK SKD 244
VÜCUT GELİŞTİRME GENÇ ERKEKLER -75 KG
1 HALİL BAKIRCI MERSİN VEM SKD 223
2 GÜRKAN COŞTU İSTANBUL GÜNAÇTI SKD 227
3 ANIL ERDİK ANKARA EĞİTİM SPOR VS SYD 222
4 FARUK SABUTAY ADANA NATURAL FORM SKD 221
5 ONUR CAN TURAN MERSİN VEM SKD 230
6 AHMETHAN SEVGİ BURSA NORTH POLE SKD. 225
7 AHMETCAN ACAR ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 229
8 ÖMER YAVUZ ANTALYA ÖZMEK ASİL D. SKD. 231
9 BATUHAN VATANSEVER İSTANBUL MURAT BOYRAZ U BG SKD 224
10 ARİF TOPÇU SİVAS SİVAS OLYMPUS D. SKD. 226
11 TAYYİP ÖZTÜRK TOKAT ŞAHİN AYDIN VG SKD. 228
VÜCUT GELİŞTİRME GENÇ ERKEKLER +75 KG
1 FURKAN KAPLANCAN İSTANBUL ECE SKD. 233
2 OĞUZ MAZHAR ERSÖZ İSTANBUL GÜNAÇTI SKD 241
3 ALKAN OKAN MERİÇ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD 239
4 BERAT ALP ÖZTÜRK MERSİN VEM SKD 237
5 NİYAZİ BAŞARAN EDİRNE EDİRNE GSKD 238
6 ALİ CAN ÇELİK EDİRNE EDİRNE GSKD 240
7 AHMET FURKAN DEĞİRMENCİ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD 232
8 FERDİ YASAVUR VAN YENİ ÖZVAN G SKD. 235
9 MEHMET EMİN AYDIN KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN SAĞ. Y. SKD. 242
10 AHMET UTKU TURCAN İZMİR ERSOY SKD. 236
GENÇ BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -160 CM
1 MERVE AKOSMAN İZMİR ERSOY VG SKD 249
2 MELİSA YILDIRIM İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 250
3 BEYZA DOĞRU ESKİŞEHİR ESK GENÇLİK SPOR 247
4 ELVEDA GÜR İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 251
5 HAMİYET ŞEYMA ÇAKAN GAZİANTEP 25 ARALIK GEÇ. AKD 248
GENÇ BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -166 CM
1 HANDE AKOSMAN İZMİR ERSOY VG SKD 260
2 TUĞÇE AKAR İSTANBUL GOP SKD 263
3 SERRANUR ULUSÖZ MERSİN VEM 256
4 AYLİN GÜLSEREN EDİRNE EDİRNE KÜLTÜR SAN SKD 258
5 YAREN DUMANLI YALOVA REFLEX 255
6 ŞEFİKA ASENA BAYSAL YALOVA REFLEX 254
7 HAFİZE SEVDE DÜVEN İZMİR ERSOY VG SKD 259
8 ECE AKBAŞ HATAY KOCA ÇINAR GSKD 261
9 İPEK SARAÇBAŞI ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD 262
10 İREM ALTINDAŞ YALOVA REFLEX 253
11 EZGİ ABATAY YALOVA REFLEX 257
12 SEDA FATMA KAÇAR YALOVA REFLEX 252
GENÇ BAYANLAR BİKİNİ FITNESS +166 CM
1 YAPRAK SARIGÜZEL İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 266
2 SUDE ÇETİN DENİZLİ SORİSSA SKD 264
3 DENİZ HALİLAĞAOĞLU YALOVA REFLEX 267
4 FULYA ARIKAN ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD 265
GENÇ BAYANLAR BODY FITNESS AÇIK SİKLET
1 BÜŞRA GAYE DEMİRCİ YALOVA REFLEX 269
2 NEZİHE GÜNEL YALOVA REFLEX 270
3 HAVVA TUĞBA YILMAZ ESKİŞEHİR GENÇLİK SKD 272
4 ALEYNA TUNA İSTANBUL GOP SKD 273
5 SEREN GENÇEL İSTANBUL GÜNAÇTI SKD 271
6 MERVE AVCI ANTALYA GENÇLİK SKD 268
BÜYÜK BAYANLAR BODYFITNESS -163 CM
1 DENİZ ÖNAL YILMAZ YALOVA REFLEX 277
2 ELİF GÜR ADANA ÇUKUROVA GYM SKD 276
3 CRISTINA YURTOĞLU MERSİN VEM SKD 278
4 AYŞE MULLA KKTC KKTC FEDERASYON 275
5 ANIL ÜNAL ÖZTÜRK YALOVA REFLEX 274
BÜYÜK BAYANLAR BODYFITNESS +168 CM
1 ÖZLEM TEMEL YALOVA REFLEX 279
WELLNESS FİTNESS AÇIK
1 SİMGE TOPÇU ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 283
2 RABİA KURTYILMAZ YALOVA REFLEKS SKD 280
3 SEVİM ÖKMEN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 282
4 ELİF KAŞDAŞ İZMİR SPOR 35 G SKD 281
GENÇ BAYANLAR FITNESS AÇIK SİKLET
1 NURÇİN KAYA İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 284
GENÇ ERKEK FITNESS AÇIK SİKLET
1 MEHMET ALİ ÖZDEMİR HATAY HATAY JİM SKD 286
2 DERİN UYGUR İZMİR ZUHAL FİTNESS SKD 287
3 EBUBEKİR ERENOĞLU İSTANBUL ELİT CİM SKD 285
ERKEKLER FİZİK -170 CM
1 SERDAL KARTAL SİNOP SİNOP DEMİR ADAMLAR SKD. 289
2 NURİ İĞCİOĞLU ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 309
3 KAAN ÖZEGE MERSİN VEM SKD. 303
4 RAMAZAN ÇAVUŞOĞLU MERSİN VEM SKD. 308
5 ERKAN BAL DENİZLİ SORİSA SKD. 298
6 EROL KOÇAK İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD. 313
7 ŞAHİN MEHİN YALOVA REFLEKS SKD 304
8 MELİH ÇAĞLAR YALOVA REFLEKS SKD 307
9 EMRAH YILMAZ YALOVA REFLEKS SKD 300
10 ŞUAYİP DEDE BEKLER BURSA NORTHPOLE SKD. 311
11 SARVAR SARVAROV MERSİN VEM SKD. 305
12 SELAHATTİN KESKİNLİOĞLU MERSİN VEM SKD. 296
13 ALİ SARPER ÖZSOY MERSİN VEM SKD. 310
14 ADNAN CAN ULUSOY İSTANBUL DEMİRCİ SKD. 301
15 UĞUR DAĞISTANLI MERSİN VEM SKD. 291
ERKEKLER FİZİK -173 CM
1 UZAYFE OĞUZ HAN DOĞANCI YALOVA REFLEKS SKD 315
2 SEYFETTİN BERK AYALP ANKARA YENİ BAŞKENT SK. 334
3 SİNAN ÇİM YALOVA REFLEKS SKD 320
4 ZÜLFİKAR ATMACA İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 332
5 ADEM KAYA GİRESUN GİRESUN İZCİLİK SKD. 329
6 İSMAİL GÜRAL İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 316
7 ABDULLAH HACCACOĞLU YALOVA REFLEKS SKD 328
8 SİNAN AYDIN İSTANBUL PARS BUZ SKD. 330
9 MERT ÖZDEMİR TRABZON TRABZON AYYILDIZ SKD. 317
10 LÜTFİ KAPLAN MERSİN VEM SKD. 322
11 KEMAL AZAK İZMİR TORBALI BEL SLD. 319
12 SELAMİ ÖZYILDIRIM KAYSERİ İLDEM ARENA SKD. 325
13 ENGİN BALCI İSTANBUL SULTANBEYLİ SKD. 326
14 KADİR DÜLEK BURSA KOĞUKÇINAR G SKD. 333
15 MUHİTTİN CAN ERSAN ORDU ÖMÜR SKD. 324
ERKEKLER FİZİK -176 CM
1 DOĞUŞCAN ÖZKAN YALOVA REFLEKS SKD 345
2 KORAY İLKMEN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 361
3 AHMET KÖSE İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD. 351
4 ERSİN TEMEK MERSİN VEM SKD. 348
5 ENES AYDIN İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 352
6 HAKAN KURŞUN İZMİR TORBALI BEL SLD. 353
7 LÜTFÜ KORAY CANSIZ YALOVA REFLEKS SKD 349
8 BÜLENT BORA ŞENTÜRK ANKARA TUNALI YAŞAM SKD. 362
9 MUSTAFA ATSAL HATAY KOCAÇINAR G SKD. 354
10 ERDİ UÇAR YALOVA REFLEKS SKD 366
11 HAMDİ ÖZDEBİR MERSİN TİTANYUM SKD 341
12 ÖMER AYDOĞDU İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 364
13 MURAT KÖMÜR İSTANBUL VAHYETTİN YILDIRIM SKD. 339
14 AHMET RAMİZ AYBAK TRABZON TRABZON AYYILDIZ SKD. 368
15 MUHAMMET YUSUF DELİBAŞ MERSİN VEM SKD. 365
ERKEKLER FİZİK -179 CM
1 AHMET KARA ANKARA TUNALI YAŞAM SKD. 390
2 AYKUT YEŞİLÖZ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA AYDIN SKD. 372
3 AYKUT ŞENSOY İSTANBUL DEMİRCİ SKD. 378
4 AHMET ONUR MENTEŞ YALOVA REFLEKS SKD 394
5 OKAN GÜL İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 369
6 SAFA SARIKAYA TRABZON TRABZON GENÇ SKD 370
7 MERİÇ POLAT DENİZLİ SORİSA SKD. 387
8 COŞKUN ÇIRPAN ÇANAKKALE LEVENT GENÇLİK SKD. 377
9 GÜVEN ÇELİK YALOVA REFLEKS SKD 388
10 ÜNAL BAŞTEPE MERSİN VEM SKD. 371
11 MEHMET KARACA İSTANBUL ORHAN DOĞAN SKD. 380
12 MEHMET CAN AYSUNGUR MERSİN VEM SKD. 392
13 İSMAİL AKYAZI MERSİN VEM SKD. 375
14 AHMET BERAT BEYKÖYLÜ ERZURUM ERZURUM GENÇLİK SKD. 383
15 ALİ EGEMEN KUROCAK BALIKESİR KARAGÖZOĞLU İLKÖĞR. SKD. 389
ERKEKLER FİZİK 182 CM
1 YAĞIZ ÜNÜGÜR İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 415
2 MUHAMMED HULUSİ EKİZER İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 401
3 ATAKAN DEMİRTAŞ ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 411
4 KÖKSAL YÜKSEKTEPE İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 399
5 EMRE AYIK ANKARA TUNCEL GENÇLİK SKD. 397
6 HİLMİ CAN ZIMBA ADANA NATURAL FORM SKD. 406
7 ADEM BUDAK ADANA ATLETİK CONAN VG SKD. 409
8 HÜSEYİN TOLGA HATAY YALOVA REFLEKS SKD 403
9 EYMEN MİÇOOĞULLARI HATAY AHMET KATİP G SKD. 414
10 AKTAN BİLGEN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 410
11 ÖZGÜR DEMİRHAN MERSİN VEM SKD. 400
12 MEHMET EREN DAĞLI GAZİANTEP YAKUP CİN SKD. 407
13 SERKAN KEPEZLİOĞLU ANTALYA ANTALYA G. SKD. 402
14 CANKUT KABA İZMİR ERSOY SKD 408
15 BARIŞ EROL ADANA ÇUKUROVA GYM SKD. 396
ERKEKLER FİZİK +182 CM
1 SERKAN BAĞRA İSTANBUL İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ SKD. 430
2 MUSTAFA GÜNEŞ KIRKLARELİ KIRKLARELİ G. SKD. 425
3 GÖKHAN KERİM GÜREL İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 429
4 EMRE USLU YALOVA REFLEKS SKD 437
5 MEHMET SALİH ASLAN ADANA BEST FORM SKD. 431
6 NEBİ PALANCI MERSİN VEM SKD. 432
7 YİĞİT ASLAN YALOVA REFLEKS SKD 441
8 ÖMÜR HAZIRBAŞ ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 442
9 VOLKAN SUVAR İZMİR TORBALI BEL SLD. 435
10 ASLAN GÜREL İSTANBUL ECE SKD. 445
11 SERHAT SAİM BALKIR İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 421
12 VOLKAN YILMAZ ANTALYA ÖZMEK ASİL SKD. 436
13 ALİ KARADUMAN İSTANBUL ECE SKD. 418
14 KEMAL EROĞLU TRABZON TRABZON AYYILDIZ SKD. 446
15 ERDEM GÜRSEL YALOVA REFLEKS SKD 438
BÜYÜK ERKEKLER FİZİK OVERALL
1 YAĞIZ ÜNÜGÜR İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 415
2 AHMET KARA ANKARA TUNALI YAŞAM SKD. 390
3 DOĞUŞCAN ÖZKAN YALOVA REFLEKS SKD 345
KASLI (MUSCULAR) ERKEK FİZİK
1 TUNAHAN GÜLER MERSİN VEM SKD. 453
2 EYÜP ŞAHİN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 456
3 KORAY VATANSEVER MERSİN VEM SKD. 657
4 ŞÜKRÜ BOZKURT İSTANBUL İSTANBUL KARETECİLER SKD. 451
5 RAMAZAN ARTAN YALOVA REFLEKS SKD 458
6 ÖZAL IŞIK MERSİN VEM SKD. 461
7 MURAT SARİMURATOĞ YALOVA REFLEKS SKD 460
8 YALÇIN GÜNER YALOVA REFLEKS SKD 655
9 TURAN OLCAN İZMİR TORBALI BEL SLD. 459
10 EMİN ULAŞ BORA İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM 450
11 REMZİ BİLGİÇ TRABZON AYYILDIZ SKD 656
12 HAKAN ERNİŞ İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM 449
13 HALİT ALIMCI ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 447
14 BAHADIR UZUNBOY ADANA ATLETİK CONAN VG SKD. 448
15 TURGAY BARAN İZMİR ERSOY SKD 457
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -70 KG
1 ZÜLFİ BERK KARAKÖSE İZMİR SPORFİT SKD. 464
2 MESUT ALA ANTALYA ÖZMEK ASİL D. SKD. 467
3 EYÜP TAKAN YALOVA REFLEKS SKD. 477
4 İBRAHİM YASLI ANKARA KÜÇÜKLER VGB SKD. 468
5 OKAN GÜLTEKİN YALOVA REFLEKS SKD. 466
6 MURAT BURKUT MERSİN TİTANYUM SKD. 480
7 TAHİR AKDAK İZMİR DEĞİRMENCİ SKD 479
8 ALİ İHSAN ARMAĞAN İZMİR SPORFİT SKD. 474
9 ORÇUN İZCİ İZMİR ERSOY SKD. 465
10 MERİÇ YAZAR ORDU ORDU SPOR SKD 470
11 GÜNAY ŞENTÜRK YALOVA REFLEKS SKD. 471
12 ZAFER ÖZGÜÇ İSTANBUL BEŞİKTAŞ KARATE 469
13 MUSTAFA YAŞAR BURSA KOĞUKÇINAR G SKD. 481
14 İSMAİL SAÇAK HATAY KOCAÇINAR SKD 478
15 OKAN KESKİN BOLU BOLU GENÇLİK SKD 473
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -75 KG
1 TAMER ÖZEN MALATYA ZİRVE SKD 493
2 ADEM KESER ADANA ATLETİK KONAN 494
3 ADİL IŞIK ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 485
4 AHMET ADLI MERSİN ZİRVE SKD 490
5 METE ÖZGÜR AÇIKGÖZ BURSA KOĞUKÇINAR G SKD. 486
6 MUHAMMER ŞAHİN ADANA ADANA POWERHOUSE 483
7 SERCAN ORUÇ MERSİN TİTANYUM SKD. 482
8 İLKER BAYAT İZMİR ERSOY SKD. 487
9 ONUR LEYLEK YALOVA REFLEKS SKD. 489
10 İSMAİL YALÇIN İSTANBUL GOP SKD 492
11 ŞAHİN TARI ADANA ATLETİK KONAN 495
12 CEMRE ÖZDEMİR İSTANBUL ŞİLE SAHİL SKD 491
13 YILMAZ ACAR İSTANBUL GOP SKD 488
14 KADİR BAŞKAYA İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 484
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -80 KG
1 İSA KESİCİ İZMİR İZMİR TORBALI SKD. 501
2 KORAY UÇAR İSTANBUL HALİS AVŞAR SKD 500
3 FEYYAZ KILIÇ YALOVA REFLEKS SKD. 497
4 MEHMET MUTİOĞLU İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 496
5 KADİR CİNDORUK İZMİR ERSOY SKD. 503
6 SERHAT ODUNCU İZMİR ERSOY SKD. 498
7 HALİL PESEN İSTANBUL HAKAN GÜMÜŞ SKD 502
8 BORA DAL BALIKESİR BANDIRMA DEMİRADAMLAR SKD 499
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -85 KG
1 ERHAN OKAY TRABZON TRABZON AM. SKD 505
2 ÇETİN ÖRNEK YALOVA REFLEKS SKD. 509
3 MUHAMMET MUSTAFA ŞENGÜL İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 508
4 OKAN DERELİ İSTANBUL GOP SKD 506
5 ORHAN YÜKSEL İZMİR NEVA SKD 507
6 HAKAN BOY İZMİR TORBALI BEL. SKD 504
7 ABDULKADİR GÜNER SİVAS PARS 510
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -90 KG
1 HASAN GÜLER ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 512
2 ŞAKİR KIZIL İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 511
3 MUHAMMET SEKMEN İSTANBUL MURAT BOYRAZ BG SKD 516
4 MUHAMMED ALİ YILMAZ İSTANBUL ŞİLE YABANCI 513
5 CANBERK MENTEŞ YALOVA REFLEKS SKD. 514
6 HÜSEYİN YILDIZ İSTANBUL ŞİLE SAHİL SKD. 515
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -95 KG
1 KENAN İNAN MERSİN VEM SKD. 518
2 GÖKHAN BUĞRA ANKARA SANCAK BAŞKENT 517
3 SERHAT ÖZEL BALIKESİR DEMİRADAMLAR 519
4 EREN AKDEMİR İSTANBUL DEMİRCİ SKD 520
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER -100 KG
1 LEVENT KARAÇENGEL YALOVA REFLEKS SKD. 523
2 İBRAHİM AYÇİÇEK BURSA KOĞUKÇINAR G SKD. 524
3 MAHMUT SAMİ PARMAKSIZ ŞANLIURFA ŞANLIURFA SKD. 522
4 ALİ SARIKAMIŞ ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 521
5 GÖKHAN DEMİREZEN TOKAT TOKAT GENÇLİK SKD 525
VÜCUT GELİŞTİRME BÜYÜK ERKEKLER +100 KG
1 ÜMİT BALTACI İSTANBUL MURAT BOYRAZ BG SKD 526
2 CANER CEVHERİ YALOVA REFLEKS SKD. 528
3 ETHEM KALFAOĞLU İZMİR ERSOY SKD. 527
4 SÜLEYMAN TAT NEVŞEHİR NEVŞEHİR İL SKD 529
VÜCUT GELİŞTİRME ERKEKLER OVERALL
1 KENAN İNAN MERSİN VEM SKD. 518
2 ERHAN OKAY TRABZON TRABZON AM. SKD 505
3 LEVENT KARAÇENGEL YALOVA REFLEKS SKD. 523
BÜYÜK ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME -168 CM
1 HASAN İNNE İZMİR İZMİR EN HAS SKD. 537
2 AVNİ BİLGİ ANTALYA BELEK SAVUNMA SKD. 534
3 COŞKUN BAŞBOSTANCI YALOVA REFLEKS SKD 539
4 CEYHAN BAYSAL MERSİN VEM SKD. 531
5 ORKUN YERLİKAYA TRABZON TRABZON VG SKD 532
6 TAHA KEREM EYRİÖZ İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 530
7 SAMET AYCAN İSTANBUL İSTANBUL KARETECİLER SKD. 535
8 HÜSEYİN YÖNET BALIKESİR KARATE İHTİSAS 540
9 UĞUR CAN UÇAR İSTANBUL DEMİRİ SKD. 533
10 MEHMET KARAÇUHA TOKAT ORÇEVSPOR SKD 542
11 ZAVEN KAPTAN YALOVA REFLEKS SKD 536
12 FUAT DEMİRCİ İSTANBUL RUMELİ SKD 541
13 GÜRKAN GÖRGÜN İZMİR ERSOY SKD 538
BÜYÜK ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME -171 CM
1 SADIK KESİCİ BALIKESİR LİDER FAZIL SKD. 549
2 İDRİS TAŞ İZMİR ERSOY SKD 559
3 SERCAN GÜNAY YALOVA REFLEKS SKD 545
4 FATİH BEŞGÜL İSTANBUL ECE SKD. 544
5 FARUK ERGİNER BURSA KARACABEY BEL SKD. 543
6 MUSTAFA DONBAYCI MERSİN ALİCAN SKD 558
7 AYTEKİN VARSAN SAMSUN BOYRAZ SKD 557
8 MUHAMMED FURKAN SARIER BOLU GENÇLİK MER. SKD. 548
9 RESUL TATAR İSTANBUL HAMDİ YOLCU GSKD. 556
10 TUNCAY IŞIK İZMİR ERSOY SKD 551
11 SUAT AKYOL ANTALYA POLİS SPOR GÜCÜ 555
12 ÖMER KANİK İZMİR ERSOY SKD 553
13 SERDAL ATEŞ İSTANBUL BEŞİKTAŞ KARETE SKD. 550
14 BURAK AKTUNA ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 547
15 SAYGIN GERİALMAZ ANKARA UĞUR ÖNEŞ VG SKD. 546
BÜYÜK ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME -175 CM
1 MELİH KESİCİ İZMİR ERSOY SKD 569
2 ERSİN ERDEM İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 563
3 AHMET SÜZGEÇ MERSİN VEM SKD. 572
4 HAKKI .ÇELİK İSTANBUL HAMDİ YOLCU GSKD. 565
5 ERSİN PARK İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM SKD. 562
6 SERDAR KANIK İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM SKD. 560
7 UĞUR KOLAK İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD. 574
8 HASAN ATLAYAN YALOVA REFLEKS SKD 575
9 DURDU MEHMET PEKER ANKARA ANKARA ERDEM SKD. 571
10 İSKENDER CİHAN POLAT YALOVA REFLEKS SKD 566
11 GÖKHAN CAN AFŞAR İSTANBUL ECE SKD. 570
12 MEVLÜT BAŞDAŞ YALOVA REFLEKS SKD 568
13 SERHAD BAY İSTANBUL İST GENÇLİK SKD 577
14 İSMAİL OKUTUR BURSA KOĞUKÇINAR SKD 578
15 MUSTAFA ÇETİN İZMİR ERSOY SKD 573
BÜYÜK ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME -180 CM
1 MUSTAFA KOCABAL İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD. 586
2 BAHADIR AVHAN İZMİR ERSOY SKD 585
3 MEHMET TATAR İSTANBUL HAMDİ YOLCU GSKD. 589
4 ALPER KESKİN İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM SKD. 583
5 TURHAN GÜZELÇİÇEK İZMİR ERSOY SKD 590
6 YUSUF BARAN VAN YENİ ÖZVAN SKD 593
7 DEVRİM ERÇETİN AYDIN KUŞADASI SKD. 587
8 MUSTAFA KIRFAZ NEVŞEHİR GENÇLİK İL SPOR SKD. 588
9 MEHMET CAN ÇAĞLAR İZMİR ERSOY SKD 592
10 GÖKHAN ŞANLI ANTALYA ÖZMEK ASİL SKD 591
11 OĞUZ ARKOÇ BURSA NORTHPOLE SKD. 584
BÜYÜK ERKEKLER KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME +180 CM
1 MUHAMMET ENES YİĞİTOKUR İSTANBUL MURAT BOYRAZ SKD. 599
2 BEŞİR ERTAKGÖZ MARDİN ARTUKLU SKD. 600
3 HALİL ÖNER MERSİN VEM SKD. 604
4 YASİN HOŞBAŞ YALOVA REFLEKS SKD 601
5 YASİN TOP İZMİR İZMİR SPORKD 598
6 GÖKHAN ÖZDAMAR BURSA KARACABEY BEL SKD. 602
7 CANER KARAOĞLAN ORDU MOR BEYAZ SKD. 594
8 DURSUN GEDİK TRABZON AYYILDIZ SKD 603
9 CAN BAHADIR YALOVA REFLEKS SKD 595
10 AHMET ENES AKSU İSTANBUL ECE SKD. 597
11 AHMET SERTAÇ ÇELEBİ İSTANBUL İSTANBUL KARETECİLER SKD. 596
KLASİK VÜCUT GELİŞTİRME OVERALL
1 MUSTAFA KOCABAL İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD. 586
2 MELİH KESİCİ İZMİR ERSOY SKD 569
ERKEKLER KLASİK FİZİK
1 SEDAT KAYA İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM 606
2 İBRAHİM SIRRI ÖNAL YALOVA REFLEKS SKD 611
3 UĞUR YILMAZ MERSİN VEM SKD. 609
4 MUHAMMET TEKİN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 608
5 MUHAMMET SEVİNÇ ARTVİN ARTVİN GENÖLİK SKD. 605
6 AHMET ŞAHİN KAHRAMANMARAŞ MÜJGAN HOCA SKD. 610
7 BAHRİ GÜLER İSTANBUL ECE SKD. 607
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -160 CM
1 BERÇEM KABAK MARDİN MARDİN BÜYÜKŞEHİR SKD. 613
2 CEMİLE NİHAN SERBEST EDİRNE EDİRNE KÜLTRÜ 614
3 BEDRİYE TORUNOĞLU TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ GH. SKD. 623
4 EDA ZOP İZMİR İZMİR SAĞLIKLI YAŞAM 615
5 SELDA ECEBEY ANTALYA ARENA SKD. 619
6 GİZEM DEMİRCİOĞLLU İSTANBUL ÇEKMEKÖY SKD. 616
7 CEYDA DEDE TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ GH. SKD. 622
8 ÖZDEN YALÇIN DENİZLİ SORİSA SKD. 624
9 ÇINAR BOZYEL YALOVA REFLEKS SKD. 621
10 SEVGİ SİBEL ALTUN GAZİANTEP GAZİANTEP AS SKD. 617
11 RAHİME KARATAŞOĞLU İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 612
12 TUBA GÜNDOĞDU ANTALYA ÖZMEK ASİL SKD. 620
13 FATMA TOPARSLAN BURSA NORTHPOLE SKD. 618
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -164 CM
1 BETÜL AVCI MERSİN VEM SKD. 626
2 SİNEM MUŞ YALOVA REFLEKS SKD. 631
3 EUGENIA AKUÇ MERSİN VEM SKD. 629
4 NURAN GİZEM GÜNER İZMİR ZUHAL FİT. SKD. 627
5 EBRU AY GAZİANTEP YAKUP CİN SKD. 632
6 ELİF TEKİN ANKARA TUNALI YAŞAM SKD. 628
7 ESRA ÖRTER İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA SKD. 630
8 AYLİN BERÇİN ANKARA YENİSOY VG SKD. 625
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -169 CM
1 NESRİN EDAGÜL DEMİRDEN YALOVA REFLEKS SKD. 638
2 CEMRE BERKALP KKTC KKTC 634
3 NERGİZ SOYLU ANKARA TUNCEL G SKD. 635
4 MELİKE ÖZKAN YALOVA REFLEKS SKD. 633
5 ZEYNEP ÖZGE KAÇIRA İSTANBUL HAKAN GÜMÜŞ SKD. 641
6 BUSE ÇAKMAKOĞLU İZMİR ERSOY SKD. 643
7 EBRU YURTSEVEN ANKARA YENİ BAŞKENT SKD. 637
8 ADANUR KOLTUKLUOĞLU YALOVA REFLEKS SKD. 639
9 ELİF GÖKHAN İSTANBUL GÜNAÇTI SKD. 644
10 MERVE KARA YALOVA REFLEKS SKD. 640
11 EKATERİNA ERGÜN ANKARA ANKARA ERDEM SKD 642
12 ÖZGE BİLGİN MERSİN VEM SKD. 636
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS -172 CM
1 TUĞBA BAŞAK YÜCE ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 646
2 İRİNA SADEM YALOVA REFLEKS SKD. 648
3 PELİN TALAY İZMİR SPORFİT SKD. 645
4 HÜLYA GÜLER ANTALYA ARENA SKD. 647
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS +172 CM
1 DENİZ EKE İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD. 649
2 MEHTAP EŞRAF DENİZLİ SORİSA SKD. 654
3 TUĞÇE KILIÇ YALOVA REFLEKS SKD. 652
4 FAZİLET TOKSOY İSTANBUL GOP SKD. 653
5 MÜYESSER CEYDA DOMAÇ YALOVA REFLEKS SKD. 651
6 DUYGU EROL YALOVA REFLEKS SKD. 650
BAYANLAR BİKİNİ FITNESS OVERALL
1 DENİZ EKE İSTANBUL SULTANGAZİ HUZUR SKD. 649
2 TUĞBA BAŞAK YÜCE ANKARA SANCAK BAŞKENT SKD. 646
3 NESRİN EDAGÜL DEMİRDEN YALOVA REFLEKS SKD. 638

About Author

GIVE A REPLY

error: Content is protected !!
Araç çubuğuna atla